Totum Sport - minerály pro sportovce

Pojďme nejdříve začít jednoduše než se pustíme do detailních rozborů.

Jednoduše řečeno je vždy důležité se zaměřit na remineralizaci a alkalizaci organismu pro pevné zdraví každého člověka, to je zcela zásadní. Naše tělo potřebuje každý den mnoho minerálních látek pro správnou funkci buněk a při fyzické zátěži se tato potřeba ještě zvětšuje.

Mnoho sportovců se soustředí jen na majoritní prvky jako například hořčík, což je při trénincích v pořádku, nejlepší je ale doplňovat všechny elektrolyty najednou neboť se vzájemně podporují a tím se zvyšuje jejich vstřebatelnost a využitelnost pro organismus. Totum Sport jich obsahuje 78. Věřte, že jsme nenarazili na produkt, který by toto spektrum všech přírodních minerálních látek obsahoval skutečně v poměrech přesně odrážející přirozené složení všech prvků v těle. Plodová voda, krevní plazma a další extracelulární tekutiny potřebují naprosto stejnou vyváženost prvků jako obsahuje Totum Sport.

232_81yrrgqqcml--ac-sl1500

Ačkoliv se objevují napodobeniny tohoto produktu a tváří se navenek velmi podobně, vyrábějí se z mořské vody mimo planktonové oblasti a to je nesmysl z hlediska využitelnosti prvků, tyto produkty se dají přirovnat k minerální vodě, která jak víme nemá tak vysokou vstřebatelnost.

Vstřebatelnost prvků v Totum Sport zajišťují právě planktonové oblasti ze kterých se čerpá, pochází z místa, kde se zrodil veškerý život a kde najdeme všechny známé živiny a prvky - z planktonových oblastí oceánu (v oblastech uvedených René Quintonem již od roku 1897 - Biskajský záliv - největší planktonový květ viditelný z vesmíru - chráněná oblast ze které se dá čerpat pouze s povolením mezinárodního námořního práva a s dodržením veškerých ekologických opatření a testů s tím souvisejících).

Působení fotosyntézy, fytoplanktonu a zooplanktonu přeměňuje anorganické sloučeniny na 100% organickou formu využitelnou pro tělo. Ostatní minerální produkty navíc nepodstupují přísné farmaceutické testy, testy na mikroplasty atd. Totum Sport je vyráběn ve farmaceutických laboratořích, takže podstupuje přísná kritéria jako kdyby byl léčivem. Ostatní výrobci doplňků stravy toto podstupovat vůbec nemusí a to se projevuje na kvalitě produktu.

Ani jiné doplňky stravy, které nabízí kompletní složení 78 minerálních látek nemohou mít takový efekt. Všimněte si, že většinou se jedná o extrakt, který si člověk sám namíchá, určitý počet kapek zředěný s vodou atp. Tím se nedá docílit správné koncentrace a vzájemné vyváženosti všech minerálních látek a stopových prvků - je to pouze střílení od oka. Chcete další důkaz? Totum Sport (vyrobené z tzv. mořské plazmy na základě francouzského biologia Reného Quintona) se v přesné isotonické koncentraci dal aplikvovat intravenoźně a dodnes se na toto téma rozvíjejí studie. Toto by žádný jiný minerální doplněk stravy nedokázal. Isotonickým roztokem Quintonovy mořské plazmy se nahrazovala krev nemocným psům a psy se vyléčili. Byla užívána intramuskulárně a intravenózně na klinikách pro pacienty Reného Quintona.

Remineralizace organismu je zásadní také z hlediska pH organismu a to především pro sportovce. To je tak důležitý aspekt, že je až k podivení, kolik lidí ho podceňuje neboť je na něm závislé naše psychické a fyzické zdraví.

“Po vlastním testování a zařazení Quinton plazmy do jídelníčku tvrdím, že Quinton plazma může být jeden z nejvýznamnějších zdrojů minerální výživy současnosti.”

“Osobně užívám plazmu ve formě Hypertonického roztoku (totum sport blistry) kolem tréninků. Totum užívám místo hypertonic skleněných ampulí kvůli dvojnásobnému množství plazmy na dávku a praktickému balení (mají však totožné složení). Během nejtěžších tréninků jsem někdy schopen užít i 5 dávek(blistrů) totum. Silně věřím a cítím, že minimalizuje demineralizaci způsobenou extrémním sportem a výkony.

Od roku 2021 také užívám mořskou plazmu při svém specifickém stravování OMAD (jedno jídlo denně) jako důležitý zdroj elektrolytů, díky kterému je každodenní 20+h půst velmi lehce snesitelný a tělo funguje daleko lépe než pouze na vodě. Mořská plazma nemá kalorickou hodnotu, takže je při postění pouze zdrojem minerálů a zlepšuje všechny procesy i energii při absenci pevné stravy.” 

- Adam Raw

Pro správnou regeneraci a činnost organismu, především buněk jakožto stavebních kamenů těla, je důležité hledat a používat co nejlepší přírodní zdroje mikro a makro živin pro svůj organismus, Totum Sport spadá do kategorie top minerálních doplňků stravy.

 

Totum Sport je jediným opravdu přírodním produktem na trhu, který obsahuje 78 elektrolytů potřebných pro optimální hydrataci.

Při sportu díky fyzické zátěži a pocení ztrácíme minerály, což v praxi znamená, že se rychleji unavíme a stáváme se více náchylní ke zraněním, nehledě na s tím související psychickou zátěž. Bez správné hydratace naše svaly nefungují tak, jak mají. Proto je Totum Sport navržen tak, aby dodal a obnovil nezbytné minerály k zajištění optimálního zotavení sportovců.

Studie prokázaly, že hladiny sodíku, bikarbonátu a glukózy se mění k lepšímu, je-li Totum Sport použit před nebo během fyzické aktivity. Zvýšená hladina sodíku napomáhá v prevenci vnitrobuněčné dehydratace, naopak zásoby glukózy jsou snadno dostupné, což nahrává lepší regeneraci. A navíc zvýšení bikarbonátu může způsobit vyrovnání krevního tlaku, což napomáhá v prevenci svalových zranění a křečí.

"Faktem je, že už jsem tlačenej do fáze, kdy musim zkusit všechny metody, jak se posunout, a proto mám radost, když se reálně cejtim po něčem líp, výkon jde nahoru a pocit uplnýho vysílení zas trochu dolu. Totum Sport ve formě hypertonického roztoku užívám při trénincích, naopak při shazování před závody používám isotonickou variantu Totum Sport NITE."

- Jiří Tkadlčík

j6076d790cada7-info-info

Co jsou elektrolyty a k čemu jsou dobré?

Elektrolyty jsou minerální látky v těle, které mají elektrický náboj. Nacházejí se v krvi, v moči a v tělních tekutinách. Udržování rovnováhy elektrolytů je nezbytné pro optimální fungování metabolismu. Některé energetické nápoje obsahují až čtyři nebo pět elektrolytů. Nicméně Totum Sport je jediným produktem, který může dodávat všechny přírodní prvky Mendělejevovy periodické tabulky (to znamená 78 minerálních látek), které jsou 100% snadno vstřebatelné, což znamená, že Totum Sport tělo hydratuje mnohem více než jiné potravinové doplňky na trhu.

u6076d79264b75-tabla-periodica21

Totum Sport je ideálním řešením pro mnoho problémů, kterým sportovci ve všech sportech a ve všech klimatických podmínkách čelí. Přední sportovní noviny ve Španělsku Marca, popsaly Totum Sport jako „Kouzelný lektvar Rafaela Nadala!“ když ho použil pro zotavení se z přehřátí v průběhu zápasu na Australian Open v roce 2015. Skoro při každém jeho zápase si můžete všimnout jak v pauzách užívá sáčky Totum Sport.

 „Totum Sport výrazně pomáhá při rehydrataci. Je to dobrý způsob, jak získat zpět ztracené minerální látky zejména při turnajích, kde jste v extrémních podmínkách po mnoho zápasů. Musíte být připraveni. “

- Angel Ruiz Cotorro, lékař Rafaela Nadala 

Světoví a Evropští sportovní šampioni v mnoha různých sportech od atletiky, boxu, kajakování, lukostřelby, plavání, triatlonu, ironman soutěží, fotbalu, NFL, NBA, F1 (Caterham a Giedo van der Garde) atd. již využilo Totum Sport. Totum Sport je také oblíbený v Premier League. Fotbalový reprezentant Jermain Defoe, který hraje za Sunderland AFC a Anglickou reprezentaci, řekl: „Užívám Totum Sport od začátku sezóny. Je to způsob nejrychlejšího zotavení, které jsem kdy po tréninku měl. V posledních 15 minutách se cítím stejně soustředěný a silný jako v prvních 15 minutách hry. Během doby, co užívám Totum Sport jsem neměl svalové zranění, nemoc nebo nachlazení.“

 

Dehydratace

Profesionální sportovci na vysoké úrovni, produkují více potu, což má za následek větší ztráty vody a minerálů. S prodlužováním doby zátěže bez pití samozřejmě vzniká riziko dehydratace což výrazně snižuje výkon a může být nebezpečné pro zdraví. Pokud sportovci pijí hodně vody, pomůže to dehydrataci zabránit ,ale vzhledem k tomu, že pokračují v zátěži a stále se potí, ztrácí minerály, které nenahrazují. Jejich tělo se snaží držet vodu, zatímco ztrácí stále více minerálů, což vede k větší dehydrataci na buněčné úrovni. Většina špičkových sportovců tuto situaci řeší příjmem elektrolytů. Nicméně většina komerčně dostupných produktů s elektrolyty, je založena pouze na několika klíčových složkách, obsahují zejména Na +, K +, Cl-, Mg2 +,tyto produkty do značné míry ignorují celý zbytek elektrolytů. Abychom pochopili proč tyto produkty nejsou skutečným řešením problémů sportovců, je nutné mít mnohem hlubší porozumění o tom, jak spolu všechny minerály a stopové prvky vzájemně reagují a proč by tedy měly být doplněny všechny k jejich maximálnímu projevení v organismu a podání maximálního výkonu.

 

Minerály mají řadu důležitých funkcí v těle od energetického metabolismu až po expresi DNA. Pokud jde o zotavení ze zranění, vrozené kmenové buňky musí být správně živené v kostní dřeni, kde jsou vytvářeny a ukládány po jejich oběhu a pak na místě, kde jsou nutné k zotavení a nápravě zranění. Totum Sport je jediný sportovní doplněk, který podporuje zdraví a funkci kmenových buněk od jejich tvorby přes jejich obnovu a maximalizuje rychlost hojení těla a svalových zranění.

 

Zdraví a výkonnost na biochemické a metabolické úrovni je dána mírou nejvíce limitujícího faktoru. Nejslabší článek určuje celkový stav. Je-li vše k dispozici, pak vše funguje tak, jak má. Dodáte li tělu pouze 50% výživových prvků co vyžaduje, tak i když je všechno ostatní přítomné v mnohem vyšších % než je potřeba, pak se 50% živin se stává stěžejním a limitujícím faktorem bez ohledu na to, kolik dalších živin je poskytováno. Tělo nebude fungovat na svůj maximální potenciál.

 

V souladu s ne-sportovními fyziologickými studiemi, má sportovní věda tendenci soustředit se na účinky nejhojnějších minerálů a stopových prvků, jejichž role v metabolismu byla prokázána. Za nejdůležitější je považována přítomnost sodíku, což je nyní všem dobře známo. Všichni vrcholoví sportovci a výživoví poradci si dávají pozor na konzumaci dostatečného množství sodíku a malého množství dalších hojnější minerálních látek ve formě nápojů obsahující elektrolyty. Je-li rozdíl mezi vítězstvím zlaté medaile a neúčasti na stupních vítězů malý zlomek z 1% sportovního výkonu, rozdíly s největší pravděpodobností určí ten, kdo věnuje velkou pozornost zdánlivě nejmenším detailů.

 

Ze studií minerálů/stopových prvků víme, že mezi jednotlivými minerály panují neuvěřitelně složité interakce. Zde je na 21 z nich znázorněn jejich vzájemný vliv.

minerální-koloQCZ

Z tohoto grafu je více zřejmé, že to jak tělo může využít některé minerály je podmíněno přítomností zdánlivě nedůležitých stopových prvků. Každý z minerálních a stopových prvků je napojen, přímo nebo nepřímo, na jiné minerální a stopové prvky jak je uvedeno v diagramu, a to je jen pro 21 ze 78 prvků, které Totum Sport dodává ve správném vyváženém poměru. Ve skutečnosti totiž může být prvek v těle fyzicky přítomen, ale nemusí být nutně zcela přítomen fyziologicky. Je to proto, že požadovaný doplňkový stopový prvek není dostatečně k dispozici k tomu, aby minerál mohl fungovat ať už metabolicky nebo enzymovým mechanismem. Je pozoruhodné, že testy ukázaly, že složení lidské krevní plazmy je podobné chemickému složení v mořské vodě bohaté na minerály díky činnosti fytoplanktonu. Z tohoto důvodu je Totum Sport čerpán pouze tam, kde jsou shromážděny velké květy fytoplanktonu, v planktonových vírech.

Všechny synteticky vyráběné elektrolytické produkty se zaměřují jen na velmi málo elektrolytů a ignorují stopové prvky. Když tělo potřebuje maximální výkon a nebo se silně potí, ztrácí potřebné minerály a stopové prvky, které, ale nejsou těmito produkty nahrazovány. Tyto minerály a stopové prvky jsou velmi důležité pro udržení hydratace, a to nejen v oběhu, ale zejména na buněčné úrovni.

Těchto 78 prvků v Totum Sport má také vliv na další funkce, například Krebsův cyklus a další metabolické dráhy, exprese DNA, funkce enzymů atd, což vše svým způsobem přispívá k výkonu. Pokud tyto věci správně nefungují, není neobvyklé, že i špičkoví sportovci mají průjmy a křeče což vede ke zvýšení svalových zranění a dalších problémů, přičemž každému může být zabráněno pomocí Totum Sport.

Alfred Pischinger (Nobelova cena za fyziologii) dokázal, že buněčná komunikace probíhá pomocí extracelulárních tekutin a závisí na přítomnosti všech komponentů pro optimální funkci. Biofyzikální stejně jako biochemické funkce jsou ovlivňovány přítomností všech potřebných minerálů a stopových prvků, a to nejen těmi nejznámějšími.76076d7914a2a1-slozeni-724x1024

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz