Totum Sport je schválen společností Informed-Sport, což znamená, že je bezpečným a testovaným doplňkem, který je vhodný pro každý sport a každého sportovce.

To je u každého sportovního doplňku zásadní a každý vrcholový sportovec musí dbát na to, co užívá. Toto schválení zajišťuje sportovcům a uživatelům, že Totum Sport byl přísně testován na jakékoli zakázané a nepřípustné látky zakázané světovou antidopingovou agenturou. Logo Informed-Sport na obalech produktů dává našim zákazníkům vědět, že jsme důvěryhodným doplňkem, který je pro sportovce bezpečný.

Co je Informed-Sport?

Informed-Sport je testovací a certifikační program pro sportovní výživu. Jeho cílem je zajistit, aby produkty neobsahovaly žádné látky, které jsou zakázané světovou antidopingovou agenturou. (WADA)

Program Informed-Sport byl vytvořen v roce 2008 ve spolupráci s britskou antidopingovou organizací. Toto testování je nezbytné pro dobrou pověst výrobců doplňků pro sportovce a my v Totum Sport děláme vše co je v našich silách, abychom nabízeli pouze certifikované doplňky bez kontaminantů a aby sportovci mohli našim produktům důvěřovat a uvědomovat si výhody Totum Sport.

Proč testují zakázané látky?

Zakázané látky představují masivní hrozbu pro sportovce a dokonce i stopový nález zakázané látky v těle by mohl ohrozit jejich kariéru. To je důvod, proč je důležité, aby poctivý a bezpečný produkt byl schválen společností Informed Sport, protože identifikuje kontaminaci na stopové úrovni, která je mimo mnoho běžných kontrol kvality.

Proces testování

Testovací proces Informed-Sport je založen na mnoha letech analýzy doplňků a hodnotí integritu výrobního procesu od skladování a balení přes výrobu a dodávku surovin.

Aby Totum Sport získal certifikát od společnosti Informed-Sport, bylo testováno 5 vzorků. Jednalo se o tři vzorky odebrané z jedné šarže Totum Sport a pak dalšího vzorku odebraného ze dvou šarží, aby bylo možné vyhodnotit variaci mezi dávkami.

Vzhledem k tomu, že Totum Sport byl certifikován společností Informed-Sport, musí ještě být předloženy dva finální produkty Totum Sport společnosti LGC (LGC je mezinárodní měřicí a testovací společnost zabývající se vědeckými a vědními obory). Jedno balení je testováno v laboratořích LGC, zatímco další balení je uchováno v zabezpečeném úložišti v LGC po dobu jeho trvanlivosti.

Použití loga

Jelikož jsme certifikováni společností Informed-Sport, je důležité, abychom toto logo používali na marketingových materiálech, na našich obalech a na sociálních médiích. Značka Informed-Sport poskytuje našim zákazníkům a sportovcům nejvyšší úroveň zajištění kvality, založené na přísných a velmi vědeckých znalostech Informed-Sports. Produkty nesoucí toto logo jsou důvěryhodné pro naše zákazníky a spotřebitele.

Stejně tak jako logo, jsou všechny produkty a čísla šarží uvedeny na internetových stránkách Informed-Sport, které umožňují elitním sportovcům vybrat si výrobky, které byly testovány na zakázané látky, a vyhnout se takovým problémům s produkty, které nebyly v certifikačním procesu Informed-Sport .